zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Warunki zwrotu towaru

Produkty sprzedawane w sklepie są produktami nieprefabrykowanymi, przygotowywanymi na zamówienie indywidualne klienta. Zgodnie z artykułem 38 ustawy o prawach konsumenta produkty nieprefabrykowane  nie podlegają zwrotowi.

Klient może skorzystać z prawa do zwrotu bez podawania przyczyny, tylko i wyłącznie w przypadku zamówienia produktów umieszczonych w dziale "Dostępne od ręki". W takim przypadku:

   a) Klient może zrezygnować z zamówienia, tylko w przypadku jeśli składające się na nie produkty gotowe nie zostały jeszcze przygotowane do wysyłki anulując zamówienie na stronie Sklepu Internetowego www.plotkapufy.pl (dotyczy Klientów zarejestrowanych, po zalogowaniu do swojego konta Klienta).

   b) Konsument, który chce skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, powinien poinformować Conquer Innovations Sp. z o.o. o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Konsument może również skorzystać z ustawowego wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Skorzystanie z powyższych wzorów nie jest obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

   c) W razie odstąpienia od umowy Konsument zobowiązany jest do zwrotu Conquer Innovations Sp. z o.o. produktu w stanie niewykraczającym poza konieczny do stwierdzenia charakter produktu, a także jego cech i funkcjonowania. Conquer Innovations Sp. z o.o. zwróci Konsumentowi uiszczoną przez Konsumenta należność (w tym koszty dostarczenia produktu Konsumentowi, z wyjątkiem dodatkowych kosztów, o których mowa poniżej).

   d) Bezpośredni koszt zwrotu produktu w wyniku odstąpienia ponosi Konsument. Ponadto jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Conquer Innovations Sp. z o.o. , Conquer Innovations Sp. z o.o. nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. Jednocześnie Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakter produktu, jego cechy i funkcjonowania.

   e) Konsument, który odstąpił od umowy, ma obowiązek zwrócić produkt do siedziby Conquer Innovations Sp. z o.o. , niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie produktu przed jego upływem.

   f) W zakresie wykonywania przez Klientów uprawnienia do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, o którym mowa w niniejszym paragrafie, Conquer Innovations Sp. z o.o. informuje, że koszty zwrotu produktu ponosi Klient. W związku z tym Conquer Innovations Sp. z o.o. nie odbiera kierowanych do niego przesyłek odesłanych za pobraniem i nie odpowiada za koszty związane z takimi przesyłkami.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny na nr. 667118396 lub poprzez e-mail: kontakt@plotkapufy.pl