zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Jakie są zalety rękodzieła? Czyli po co to robimy!

Jakie są zalety rękodzieła? Czyli po co to robimy!

Dlaczego to robimy i kiedy znajdujemy na to czas? Czemu bawię się w ewidentnie starszą panią (kocham szydełkować, długo spać i swetry…) mając ledwie ponad trzydziestkę? Wierzcie lub nie, ale rękodzieło z czystej pasji płynące wkrótce staje się taką częścią życia, że bez już sobie nie wyobrażasz. Gdzieś czytałam, że szydełkowanie można porównać do jogi. No to przy mojej ilości dziergania powinnam już umieć fruwać przez sen i na jednym, małym paluszku od nogi stanąć.

 

Postanowiłam sobie ostatnio, że postaram się zarazić pasją jak najwięcej osób. Stąd pomysł cyklu warsztatów szydełkowania „Plotki z Plotką”. Spotykamy się, plotkujemy, pleciemy, szydełkujemy. Często śmiejemy się same z siebie, że jesteśmy jak miejskie koło wiejskich gospodyń. Co nam daje szydełkowanie? Spokój, poczucie spełnienia, poczucie, że nasze ręce mają moc. Że potrafimy, umiemy zrobić same, nie musimy kupować. A jeśli możemy obdarować naszymi dziełkami innych, to już zupełnie szczęśliwe jesteśmy. Tak samo szczęśliwa jestem ja mogąc prowadzić warsztaty z szydełkowania w Bydgoszczy. A może wkrótce również w innych miastach? Świat wciąż stoi otworem, wciąż są osoby, które miałyby ochotę, a nie mają gdzie się nauczyć.

 

Warsztaty rękodzieła to świetna sprawa. Można poznać inne babki z pasją, z powerem, z chęciami, aby z niczego stworzyć coś. Jeśli potrzebujecie materiałów do szydełkowania ze sznurka, szydełek, włóczek, denek koszyka ze sklejki, znajdziesz je na stronie sklepu plotkapufy.pl w dziale DIY. Zrób to sama! Jeśli za daleko Wam do Bydgoszczy na warsztaty szydełkowe, to wpadnijcie chociaż do mnie na YouTube .  Od niedawna Plotki z Plotką również na filmikach można znaleźć, co pozwala rozwijać szydełkowy świat, oplatać go sznurkiem szerzej, dalej i fajniej. Niech nam będzie kolorowo!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code